Skip Navigation Links
تشخیص وضعیت آب و هوای جاده ها
تیم های ثبت نام شده
نام تیموابستگینام مسئول تیمنام خانوادگی مسئول تیمکشور
F&F RezaAmiriIran Islamic Republic of
دما افراوحیدی شمسIran Islamic Republic of
azerila علیرضاداودیIran Islamic Republic of
HyperStoneشرکت پیشگامان اطلاعات آراد نهاوندحسینمحمدی فرIran Islamic Republic of
Expert سیرSiarIran Islamic Republic of
ABAN بهزادمختاریIran Islamic Republic of
3tarvan رضاناصری سرایIran Islamic Republic of
AI امیرحسینسالکیIran Islamic Republic of
تیم های پذیرفته شده
1

در این مسابقه، نمونه‌هایی از تصاویر تهیه شده توسط دوربین‌های بزرگراه‌ها در شرایط مختلف جوی در اختیار تیم‌ها قرار داده می‌شود و برنامه هر یک از تیم‌ها می‌بایست وضعیت آب و هوای مربوط به هر یک از تصاویر را مشخص کنند.

 

شرح مسابقه

   امروزه با توجه به پوشش بخش‌های زیادی از بزرگراه‌ها توسط دوربین‌های نظارتی، استخراج خودکار اطلاعات از این دوربین ها به یکی از مسائل مهم سازمانها و نهادهای مربوطه تبدیل شده است. از جمله این موارد می‌توان به شناسایی خودکار وضعیت آب و هوایی جاده‌ها اشاره که خصوصا در فصول سرد سال می‌تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار رانندگان قرار دهد.

   در این مسابقه مجموعه ای از تصاویر ثبت شده توسط دوربین‌های بزرگراه‌ها در اختیار شرکت کنندگان قرار داده می‌شود و برنامه هر تیم می‌بایست وضعیت جوی بزرگراه مورد نظر را در زمان ثبت تصویر مشخص کند.

   نمونه‌هایی از تصاویر مورد نظر قبل از برگزاری مسابقه در اختیار تیم‌ها قرار داده خواهد شد. در زمان مسابقه ویدئویی به تیم‌های شرکت کننده داده می‌شود که در آن وضعیت‌های آب و هوایی مختلف تصویربرداری شده است. به ازاء هر فریم از تصویر، برنامه هر یک از تیم‌ها باید شرایط جوی جاده را بر اساس شرایط جوی از پیش تعریف شده مشخص نماید.

   حداکثر زمان اجرا برای هر یک از تیم‌ها دو برابر زمان ویدئوی مورد نظر است.کمیته فنی :

    اقای مهندس طاهرخانی

    خانم مهندس زند

کمیته داوران:

گروه هوش مصنوعی دانشکده کامپیوتر دانشگاه امیر کبیربرای دسترسی به مجموعه داده آزمایشی مسابقه "تشخیص وضعیت آب و هوای جاده هابروی لینک کلیک نمائید.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  1. کلیه تیم‌های شرکت کننده در این مسابقه موظف به رعایت کلیه قوانین عمومی مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر هستند.
  2. استفاده از کدهای آماده تابع قوانین عمومی مسابقات هوش مصنوعی امیرکبیر می‌باشد.
  3. محدودیتی در مورد زبان برنامه نویسی مورد استفاده وجود ندارد.

نحوه دریافت اطلاعات فنی تیم ها به همراه موارد درخواستی اعلام خواهد شد.

ارزیابی

   ارزیابی تیم‌ها در این مسابقه بر اساس دو معیار ارزیابی عملی و علمی انجام می‌شود. مجموع امتیاز عملی برای هر تیم 70 و مجموع امتیاز علمی برای هر تیم 30 است.

 

معيار ارزيابي عملی:

   ارزیابی عملی هر یک از تیم‌ها بر اساس تعداد تشخیص های درست و غلط انجام می‌شود.

ارزيابي علمي کار انجام شده:

   در اين قسمت، کدها و گزارش فني تيم­هاي شرکت کننده توسط داوران بررسي مي­گردد. متن گزارش فني بايد مرتب، کامل و دقيق باشد. روش مورد استفاده نيز بايد خلاقانه و با پشتوانه علمي باشد. روش‌هاي گزارش شده مي­ بايست به طور کامل در برنامه تيم­ها پياده ­­سازي شده باشد. تيم‌هاي شرکت کننده مي‌بايست علاوه بر گزارش فني، ارائه شفاهي نيز از کار خود به عمل آورند.

   در این مرحله، تیم­ها بر اساس داوری صورت گرفته، امتیازی بین صفر تا 30 دریافت خواهند کرد و جمع امتیاز ارزیابی عملی و ارزیابی علمی تیم های برتر را مشخص خواهد کرد.

ورودی و خروجی

ورودی: تنها ورودی برنامه تیم‌ها در این مسابقه آدرس و نام فایل ویدئویی ورودی است.

خروجی: برنامه هر يک از تيم‌هاي شرکت­کننده بايد یک فایل با نام تیم خود و با فرمت txt به عنوان خروجی بسازند. هر سطر از این فایل شامل شماره یک فریم و کد وضعیت آب و هوایی شناسایی شده برای آن فریم است.31/5/94 اعلام موارد درخواستی از تیم ها

31/5/94 بارگذاری داده های آموزشی برای استفاده تیم ها

1 2
آخر بعدی
حامیان
     

 


حامیان