Skip Navigation Links
المپیک ربات های انسان نما (Hurocup junior)
1

لیگ المپيك ربات هاي انسان نما دانش آموزی (HuroCup Youth)، بر روی توسعه انعطاف پذیری، مقاوم و چند منظوره بودن ربات برای انجام وظایف مختلف در حوزه های گوناگون مطرح در حيطه ي ربات هاي انسان نما، تمرکز می کند. لیگ المپيك پژوهش ها را به سمت بسیاری از زمینه هاي مهم؛ مانند راه رفتن، تعادل، برنامه ریزی حرکات پیچیده و تعامل انسان و ربات سوق می دهد. در این لیگ ربات ها بایستی در رقابت هاي گوناگوني، كه از ورزش هاي المپيكي الهام گرفته شده است، (مانند دوي سرعت و ماراتن، پرش طول، ضربات پنالتی، عبور از موانع، وزنه برداری، صخره نوردی، فوتبال، بسکتبال، تير اندازي با كمان، راگبي و ...) شركت كرده و هر يك از اين ماموريت ها را به صورت كاملا خودمختار انجام دهند. در نهايت از مجموع امتيازات كسب شده در هر يك از اين رقابت ها، يك ربات به عنوان قهرمان قهرمانان انتخاب خواهد شد. این مسابقات در بخش ربات های سايز کودک برگزار می شود، که در قوانين جزييات مربوط به آن بر مبناي ارتفاع و ابعاد كف پاي ربات، آورده شده است.

 

 قابل توجه شرکت کنندگان لیگ المپیک ربات های انسان نمای دانش آموزی:

 

اطلاعیه شماره 1

با عنایت به تصمیم کمیته فنی لیگ المپیک ربات های انسان نما امسال در مسابقات فیراکاپ آزاد ایران تنها لیگ های دو سرعت (Sprint)، وزنه برداری (Weight Lifting) به صورت Autonomous و لیگ های راگبی (Rugby) و ضربات پنالتی (Penalty Kick) به صورت Manual و با دید مستقیم (Remote Control) بر طبق قوانین رسمی فدراسیون فیرا برگزار خواهد شد.

 

اطلاعیه شماره 2

با توجه به درخواست شرکت کنندگان عزیز؛ در این دوره از رقابت های لیگ راگبی (Rugby)، حمل توپ توسط ربات ها مد نظر کمیته ی فنی نبوده و صرفا از توپ نامبرده، برای ضربات پنالتی استفاده خواهد شد.
 

اطلاعیه شماره 3

1) ارسال گزارش فني، براي اين ليگ الزامي بوده و مي بايست شامل موارد ذيل باشد:

مشخصات سخت افزاري و مکانيکي ربات، نحوه تشخيص اشياء، استراتژي و الگوريتم هاي بكار گرفته شده در چالش هاي گوناگون.

2) در صورتي كه هر يك از تيم هاي شركت كننده از پلتفورم هاي آماده ربات هاي انسان نما، يا از کدهاي آماده ارائه شده توسط تهيه كننده پلتفورم يا ساير تيم ها استفاده مي كنند؛ بايد دقيقا ذکر شود که چه قسمت هايي به صورت مستقيم استفاده گرديده و چه قسمت هايي توسط اعضاي تيم، تغيير داده شده اند.

3) بايد کاملاً توجه شود که از نوشته هاي ديگران و کپي برداري براي نوشتن گزارش فني به هيچ وجه استفاده نشود.

4) در نامگذاري فايل ارسالي حتما نام تيم و درون فايل نام اعضاي تيم و چالش هايي كه قصد شركت در آن ها را داريد، حتما مي بايست ذكر شود.

5) گزارش فني خود را حداكثر تا تاريخ 30 دي ماه از طریق پرتال تیم خود در ليگ ارسال فرماييد.

اطلاعیه شماره 4

📌 تيم هاي شركت كننده در ليگ المپيك ربات هاي انسان نماي دانش آموزي به نكات ذيل عنايت ويژه اي داشته باشند:

1.با توجه به اينكه در برگه ي گزارش فني تعدادي از تيم ها موارد خواسته شده در اطلاعيه ي شماره ٣، مانند چالش هايي كه تيم ها در مسابقات قصد شركت در آن ها را دارند؛ آورده نشده بود، فلذا جهت عدم ايجاد مشكل در روند مسابقات براي اين تيم ها خواهشمنديم كه مبادرت  به تكميل اطلاعات خواسته شده در اطلاعيه ي شماره ٣ فرمايند.

2.در حين مسابقات، چالشي به عنوان رقابت فني براي تيم هاي شركت كننده مطرح خواهد شد كه هدف این رقابت آن است كه ميزان تاثير دانش آموزان در ساخت و برنامه ريزي ربات ها براي كميته فني ليگ مشخص شده و متناسب با عملكرد تيم ها در اين بخش ضرايبي در امتياز نهايي آن ها لحاظ خواهد شد.

3. تيم هاي شركت كننده توجه ويژه اي بر روي ابعاد، اندازه ها و محدوديت هاي اعلام شده در قوانين داشته باشند و در صورت هرگونه مشكل با كميته ي فني اين ليگ مكاتبات لازم را انجام دهند.

 

 قوانین لیگ المیپیک ربات های انسان نمای دانش آموزی را در این لینک می توانید مشاهده نمایید.

توجه: ارسال گزارش فنی برای این لیگ الزامی است.

 سرپرست لیگ:

امیرعلی ستایشی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، ایران

اعضای کمیته فنی و اجرایی:

نیما پورمحمدی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، ایران

شایان خورسندی، دانشگاه علم و صنعت ایران، ایران

پارسا یاراحمدی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، ایران

محمدحسین وارث وزیریان، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، ایران

ارتباط با اعضای کمیته فنی:

Fira.hurocup@gmail.com1