Skip Navigation Links
درباره

مسابقات جهانی رباتیک فیرا (FIRA) که همه ساله در یکی از کشورهای جهان و به همت فدراسیون جهانی رباتیک فیرا برگزار می­ گردد، عرصه ­ای را برای به چالش کشیدن نسل جوان و محققان در زمینه ربات های متحرک خودمختار فراهم می کند. این امیدواری وجود داری که مسابقات رباتیک جهانی فیرا، که از سال 1996 برای اولین بار برگزار شده است و همچنین مسابقات آزاد آن که در یکی از کشورهای عضو این فدارسیون برگزار می ­گردد، علاقه مندی به رباتیک را در بین جوانان به وجود بیاورد.

کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران (فیرا) به صورت رسمی در آبان ماه 1392 تشکیل شده است. این کمیته با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، امیدوار است که به جوانان برای درک بهتر از مفاهیم علمی و سیر تکاملی تکنولوژی کمک کند. فیرا معتقد است که برخی از این علاقه مندی ها، باعث افزایش مهارت های علمی و مهندسی می شود که در نهایت به نتایج تحقیقاتی می انجامد که به انسان ها در راه های مختلف خدمت رسانی می کند.

تِهْران بزرگ‌ترین شهر و پایتخت ایران و مرکز استان تهران و شهرستان تهران است. جمعیّت آن ۸٬۲۴۴٬۵۳۵ نفر است و بیست و پنجمین شهر پرجمعیّت جهان به شمار می‌آید. مساحت این شهر ۷۳۰ کیلومتر مربّع است. ای شهر یکی از بزرگ‌ترین شهرهای غرب آسیا و بیست و هفتمین شهر بزرگ دنیا است. شهر تهران، در شمال کشور ایران و جنوب دامنه  رشته‌کوه البرز واقع شده‌است. این شهر دارای یک شبکه متراکم بزرگ‌راهی و چهار خطّ فعّال مترو است که فقط در بهار سال ۱۳۹۰، ۱۲۹ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده‌اند.

آدرس دبیرخانه دائمی جشنواره رباتیک:


تهران، خیابان حافظ، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دبیرخانه دائمی مسابقات رباتیک امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران)

تلفن: 64542779-21

فاکس: 64542893-21

برای رفع ابهام در زمینه ثبت نام و یاری گرفتن از تیم پشتیبانی با تلگرام زیر تماس حاصل فرمایید

@autcupnews2

دفتر روابط عمومی

info-autcup@aut.ac.ir

دفتر ثبت نام

reg-autcup@aut.ac.ir

کانال تلگرام

https://t.me/AUTCupNews

1

برگزار کنندگان

 

حامیان معنوی

 

حامیان اصلی

 Organizers

 

 

Educational Partners

 

Partners