Skip Navigation Links
امداد و مدیریت بحران زیر 14سال

1

لیگ امداد و مدیریت بحران (Disaster Relief Challenge, DRC) ، یک لیگ دانش آموزی است که در دو رده زیر 14 سال و زیر 19 سال برگزار می شود. طراحی این لیگ برای دانش آموزانی است که قصد ورود به فضای واقعی تر و کاربردی تری را دارند. این لیگ در حین سادگی جذابیت های ویژه ای دارد. قوانین این لیگ به صورت جهانی بوده و برگزیدگان این لیگ می توانند دستاوردهای خود را در عرصه جهانی با سایر دانش آموزان جهان به رقابت بگذارند.

 

خلاصه ای از قوانین:

زمین این مسابقه شبیه سازی ای از یک ساختمان مخروبه است. ربات باید در ابتدا با عبور از مسیری پر پیچ و خم خود را به اتاقی که مصدومین در آنجا هستند برساند. در این اتاق یک داروخانه وجود دارد که ربات باید درب آن را با هل دادن باز کند. سپس بسته های امدادی را از آنجا خارج کند  و آنها را به مصدومین برساند.

بسته های امدادی مکعب هایی به اضلاع 5 سانتی متر می باشند که ربات باید آنها را از گوشه ای از زمین بلند کرده و بر روی دایره هایی که بر روی زمین وجود دارد قرار دهد.

برای آشنایی بیشتر با این مسابقات قوانین را دانلود کنید.

 سرپرست لیگ:

حسین مهدی پور

 

کمیته فنی:

سید مجتبی هژبری

محمد ربیع

 

ارتباط با اعضای کمیته فنی:

Fira.youth@gmail.comقوانین لیگ امداد و مدیریت بحران شهری  (به روز رسانی در تاریخ اول مهر 1397) را در این لینک می توانید مشاهده نمایید.

توجه: قوانین ممکن است تا روز مسابقه اصلاحاتی جزئی داشته باشد. جهت اطمینان از آخرین تغییرات همواره به سایت مراجعه نمایید.

توجه: ارائه گزارش فنی برای این لیگ الزامی است.

              *** گزارش فنی در نتیجه نهایی مسابقه ضریب مستقیم خواهد داشت که ضریب آن در قوانین آورده شده است.

              *** به منظور اینکه تیمها وقت داشته باشند تا گزارش خود را به بهترین وجه ارائه دهند، مهلت ارسال گزارش فنی برای این لیگ تا ساعت 16 روز شنبه 11 اسفند 97 در نظر گرفته شده است.

              *** برای نگارش گزارش فنی فایلی آماده شده است که شرکت کنندگان میباید گزارش خود را با این فرمت ارسال کنند. برای دریافت فایل نمونه گزارش فنی از این لینک استفاده کنید.

توجه: برای ثبت نام تیم نیازی به ارسال گزارش فنی و فیلم نیست. برای دریافت تایید فنی، تنها تکمیل اطلاعات مربوط به تیم و افراد شرکت کننده  (به همراه شماره تماس) کافی است.

 

اطلاعیه 97/11/27 : به منظور افزایش سطح علمی همه دانش آموزان عزیز کشورمان و با هماهنگی با تیمهای مقام آور سال گذشته، مقرر شد که گزارشهای فنی تمامی تیمهای لیگ امداد و مدیریت بحران شهری در سایت مسابقات به اشتراک و در دسترس عموم قرار داده شود. بر این اساس به منظور پاس داشت زحمتهای شما عزیزان برای نگارش گزارش فنی، امتیاز قابل توجهی به این گزارش اختصاص داده خواهد شد.

معیار امتیاز دهی و نحوه نگارش گزارش فنی به صورت کامل در فایل زیر توضیح داده شده است. برای دریافت فایل به صورت PDF روی این لینک و برای دریافت فایل به صورت word روی این لینک کلیک کنید.

 

 

 نمایی شبیه سازی شده از زمین مسابقه AUTCUP 2019