Skip Navigation Links
ربات های ورزشی زیر 14سال
1

هدف از لیگ رباتهای ورزشی، ورود دانش آموزان علاقمند به رباتیک به فضای رباتیک پیشرفته است. این لیگ شباهت زیادی به ربات مسیریاب دارد. قوانین این لیگ طوری طراحی شده که دانش آموزان پس از ساخت ربات مسیریاب ، با افزایش دانش و آگاهی خود بتوانند در این لیگ شرکت کنند. این لیگ در دو رده زیر 14 سال و زیر 19 سال برگزار می شود. قوانین این لیگ به صورت جهانی بوده و هر سال دانش آموزان منتخب از سراسر جهان در مسابقات فیرا دانش ها و دستاوردهای خود را به رقابت می گذارند.

 

خلاصه ای از قوانین:

در این مسابقات، رباتها باید مسیری را دنبال کنند. این مسیر به صورت خطی مشکی در زمین سفید است. در طول مسیر ربات به آیتمهایی می رسد که باید آنها را انجام دهد. این آیتمها عبارتند از: وزنه بردای، شوت کردن توپ، دو و میدانی، تیراندازی با کمان و هل دادن مانع.

هر آیتم به وسیله یک کارت رنگی که در کنار خط گذاشته می شود شناسایی می شود. به عنوان مثال رنگ قرمز نشان دهنده وجود آیتم وزنه برداری در طول مسیر است. در آیتم وزنه برداری ربات باید وزنه ای به سنگینی حدود 500 گرم را تا ارتفاع 10 سانتی متر از زمین بلند کرده و بر روی سکو قرار دهد.

برای آشنایی بیشتر با این لیگ حتما قوانین را دانلود کنید.

 سرپرست لیگ:

حسین مهدی پور

 

کمیته فنی:

محمد رفیعی

مهیار مدرسی

 

ارتباط با کمیته فنی:

Fira.youth@gmail.comقوانین لیگ رباتهای ورزشی چرخدار (به روز رسانی در تاریخ اول مهر 1397) را در این لینک می توانید مشاهده نمایید.

توجه: قوانین ممکن است تا روز مسابقه اصلاحاتی جزئی داشته باشد. جهت اطمینان از آخرین تغییرات همواره به سایت مراجعه نمایید.

توجه: ارسال گزارش فنی برای این لیگ الزامی است. گزارش فنی در نتیجه نهایی مسابقه ضریب مستقیم خواهد داشت که ضریب آن در قوانین آورده شده است. برای نگارش گزارش فنی فایلی آماده شده است که شرکت کنندگان میباید گزارش خود را با این فرمت ارسال کنند. برای دریافت فایل نمونه گزارش فنی از لینک زیر استفاده کنید.

https://docs.google.com/document/d/1jwhNGt5smQ5FyQdvIGKnxG-L5kCuM2IZYmk9eIi5FBI/edit?usp=sharing

 

 1

برگزار کنندگان

 

حامیان معنوی
 

 

حامیان اصلی

Organizers

 

Educational Partners

 

Partners

previous autcup