Skip Navigation Links
آغاز پیش ثبت نام هشتمین دوره مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر (فیراکاپ آزاد ایران 2019)

پیش ثبت‌نام جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی  امیرکبیر ۲۰۱۹ (فیراکاپ آزاد ایران) از ۱۵ آبان آغاز می‌شود و تا ۳۰ آذر ادامه دارد. به گزارش روابط عمومی کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا، دکتر سروش صادق‌نژاد، دبیر جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی  امیرکبیر با اشاره به برگزاری هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر، گفت: این مسابقات با عنوان فیراکاپ آزاد ایران (Iran FIRA RoboworldCup Open ۲۰۱۹) از ۱۰ اسفندماه آغاز می‌شود و تا روز ۱۳ اسفندماه امسال در نمایشگاه بین‌المللی تهران ادامه خواهد داشت.

 

رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا برگزاری این مسابقات را در دو بخش دانش‌آموزی و دانشجویی عنوان کرد و ادامه داد: از میان ۲۴ رشته مسابقات رباتیک امسال،‌ ۱۴ لیگ مربوط به بخش دانش‌آموزی و ۱۰ لیگ برای مسابقات بخش دانشجویی است. وی با بیان اینکه "فیراکاپ آزاد ایران" با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا (FIRA) و کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا، برگزار می‌شود، افزود: جشنواره امسال یکی از کامل‌ترین مسابقات رباتیک در کشور و منطقه است؛ چراکه تمامی شاخه‌های رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی را در بر می‌گیرد. دبیر جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی امیرکبیر از آغاز پیش ثبت نام این مسابقات خبر داد و گفت: این پیش ثبت‌نام تا ۳۰ آذر ماه ادامه دارد و تیم‌های متقاضی از ۱۵ آبان تا ۳۰ آذر مهلت دارند تا نسبت به ارسال مستندات فنی تیم و پژوهش‌های خود اقدام کنند. عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا اضافه کرد: اعضای کمیته فنی این مسابقه از ۱۵ آذر تا ۱۵ دی ماه اقدام به بررسی مستندات فنی تیم‌ها خواهند کرد و بر اساس صلاحیت،‌ تیم‌های منتخب برای شرکت در مسابقات انتخاب خواهند شد. وی با بیان اینکه ثبت‌نام نهایی تیم‌ها در این رقابت از اول دی آغاز می‌شود و تا ۲۰ بهمن ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: تیم‌های برتر این مسابقات می‌توانند در مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۹ که سال جاری در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود، حاضر شوند.

صادق‌نژاد همچنین از میزبانی جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات جهانی رباتیک فیرا در سال ۱۳۹۹ (۲۰۲۰میلادی) خبر داد و یادآور شد: در این رقابت جهانی ۳۵ کشور صاحب سبک دنیا حضور دارند. صادق‌نژاد ایجاد فرصت برابر برای کسب آموزش، پژوهش کاربردی، کسب مهارت و کارآفرینی را از ملزومات نگاه به توسعه کشور دانست و افزود: روند ناصحیح ایجاد شده در آموزش کشور در این حوزه در سال‌های گذشته، کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا و دانشگاه صنعتی امیرکبیر را بر آن داشت تا با راه‌اندازی مدرسه رباتیک امیرکبیر علاوه بر کارآفرینی، در راستای توسعه فضای آموزشی کشور و تربیت نسل آینده آن با نگاه کسب مهارت‌های لازم گام بردارد. وی اضافه کرد: در این راستا، این مدرسه فعالیت‌های مثبت آموزشی را برای سنین پایه آغاز کرده تا بتواند در یک برنامه هدفمند و مدون، علاوه بر ایجاد یک رویه استاندارد آموزشی در کشور مهارت‌های لازم را بدون نگاه به مقوله مسابقات و شرکت در آن و با درنظرگرفتن نیاز کشور به تکنولوژی روز دنیا، برای حوزه‌های مختلف این علم ایجاد کند. صادق‌نژاد ادامه داد: برای تکمیل بعد آموزش مهارت‌محور در کشور سال جاری نیز تمرکز بسیار خوبی بر توسعه این فضا در حوزه برنامه‌نویسی شده است که با دایر کردن مدرسه برنامه‌نویسی امیرکبیر با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، سعی شده است تا در یک قالب مجتمع و با توجه به توسعه فضای کسب و کارهای حوزه برنامه‌نویسی در کشور به ارائه خدمات آموزشی در این حوزه پرداخته شود.

 


برگزار کنندگان

 

حامیان معنوی

 

حامیان اصلی

 Organizers

 

 

Educational Partners

 

Partners