Skip Navigation Links
درباره نمایشگاه

جهان امروزه در مرز یک انقلاب فناوری ایستاده است که روش زندگی، کار و پیوند آنها را از بنیان دگرگون ساخته است. انقلابی که منشا آن رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی هستند. رباتیک و هوش مصنوعی تحول گسترده ای در همه صنایع ایجاد کرده اند. کارخانه ها و صنایع هوشمند و زیرساخت حیاتی آن یعنی اینترنت اشیاء، حاصل این تحولات هستند. بر اساس آمارها در ایران تنها 10 درصد از صنایع کشور از ربات‌های پیشرفته استفاده می‌کنند، در حالی که این آمار در دنیا 60 تا 70 درصد است. این عدد نشان می‌دهد که صنایع کشور نتوانسته‌اند به سمت ربات‌های پیشرفته حرکت کنند  لذا نیازمند توجه جدی همه مدیران و تلاشگران این عرصه برای توسعه همه جانبه رباتیک و هوشمندسازی صنعت است.

روند افزایش تولید محصولات فناورانه و توسعه­ی فضای کاربردی و افزایش آمار اختراعات ثبت شده در کشور، این نوید را می­دهد که در حوزه­ی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور، کانون های مهم و اصلی توسعه علم و فناوری به شمار می آیند. مجموعه بزرگ دانشگاهی کشور دستاوردهای مهم و ارزنده ای برای ارائه به صنایع و بخش مختلف کشور دارند و امروزه اشتغال و توسعه جوامع وابسته به میزان استفاده از نتایج پژوهش و فناوری های جوانان نوآور و پژوهشگران است. در این راستا، در محیط دانشگاهی نیز فرصت‌های بیشتری برای شکوفا شدن ایده‌ها باید فراهم شود تا سرمایه‌های فکری و جوانان که از سرمایه‌های اصلی کشور هستند، برای فراهم کردن شرایط مناسب در جهت شکوفاتر شدن این استعدادها و ایجاد زمینه ها و بسترهای لازم به منظور تولید ثروت از علم تلاش شود.

این نمایشگاه درصدد بسترسازی جهت معرفی شرکت‌های توانمند حوزه اتوماسیون، رباتیک و هوش مصنوعی، جلب پشتیبانی و حمایت دستگاه‌های دولتی از شرکت‌های مذکور از طریق تعامل کارفرمایان با شرکت‌های تولیدکننده و یا ارائه‌دهنده خدمات در حوزه اتوماسیون، رباتیک و هوش مصنوعی و حمایت از تولید داخل و کالای ایرانی است و امید است منجر به حل بسیاری از مشکلات و معضلات صنعت کشور شود. علاوه بر آن، در این نمایشگاه شرکت‌هایی از صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی، نفت گاز و پتروشیمی، صنایع دفاعی و فضایی و دریایی، صنایع مخابرات، صنایع برق و نیروگاهی، صنایع عمرانی، صنایع آب و شبکه‌های تصفیه و توزیع، صنایع معدنی و معادن، لوازم خانگی و آرایشی و بهداشتی و ... نیز حضور خواهند داشت. گروه‌های کالایی تحت پوشش این نمایشگاه که شامل ربات‌های صنعتی، اینترنت اشیاء، انقلاب چهارم صنعتی، مکاترونیک، سیستم‌های هوشمند، پیاده‌سازی اتوماسیون صنعتی در سازمان‌های تولیدی و خدماتی، کیفیت پایدار، ایمنی صنعتی، هوش مصنوعی، ابزار دقیق و ... می‌باشند.

مهمترین اهداف این نمایشگاه عبارتند از:

·        معرفی دستاوردها و نوآوری‌ها شرکت های داخلی و دانش بنیان در حوزه رباتیک و صنعت هوشمند

·        شناسایی بنگاه‌های فعال در این حوزه

·        معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌های اتوماسیون صنعتی در صنایع مختلف

·        نقش‌آفرینی در عرصه رشد فرآیند اتوماسیون صنعتی مرتبط با فناوری‌های مدرن

·        توسعه دانش‌ پایه و کاربردی رباتیک و صنعت هوشمند

 

 


برگزار کنندگان

 

حامیان معنوی
 

 

حامیان اصلی

Organizers

 

Educational Partners

 

Partners

previous autcup