Skip Navigation Links
المپیک رباتهای انسان نما
1

لیگ المپيك ربات هاي انسان نما (HuroCup)، بر روی توسعه انعطاف پذیری، مقاوم و چند منظوره بودن ربات ها برای انجام وظایف مختلف در حوزه های گوناگون مطرح در حيطه ي ربات هاي انسان نما، تمرکز می کند. لیگ المپيك پژوهش ها را به سمت بسیاری از زمینه هاي مهم؛ مانند راه رفتن، تعادل، برنامه ریزی حرکات پیچیده و تعامل انسان و ربات سوق می دهد. در این لیگ ربات ها بایستی در رقابت هاي گوناگوني كه از ورزش هاي المپيكي الهام گرفته شده است، (مانند دوي سرعت و ماراتن، پرش سه گام، ضربات پنالتی، عبور از موانع، وزنه برداری، صخره نوردی، فوتبال، بسکتبال، تير اندازي با كمان و ...) شركت كرده و هر يك از اين ماموريت ها را به صورت كاملا خودمختار انجام دهند. در نهايت از مجموع امتيازات كسب شده در هر يك از اين رقابت ها، يك ربات به عنوان قهرمان قهرمانان انتخاب خواهد شد. این مسابقات در دو بخش ربات های سايز کودک و بزرگسال برگزار می شود، که در قوانين جزييات مربوط به آن بر مبناي ارتفاع و ابعاد كف پاي ربات، آورده شده است.

 سرپرست لیگ:

امیرعلی ستایشی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، ایران

اعضای کمیته فنی و اجرایی:

نیما پورمحمدی، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، ایران

مجتبی آهنی، دانشگاه شهید بهشتی، ایران

زهرا توپچیان، دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران)، ایران

ارتباط با اعضای کمیته فنی:

hurocup.fira@gmail.comقوانین لیگ المپیک ربات های انسان نما را در این لینک می توانید مشاهده نمایید.

توجه: ارسال گزارش فنی (TDP) و فیلم عملکرد ربات برای این لیگ الزامی است.

اطلاعیه شماره 1

1) ملاک کمیته فنی، قوانین انگلیسی قرار داده شده در وب سایت رسمی مسابقات که بر روی صفحه ی لیگ المپیک ربات های انسان نما در بخش دانشجویی قرار گرفته است، می باشد "و هر گونه استناد به ترجمه های این قانون و نسخه های دیگر موجود در فضای مجازی پذیرفته نخواهد شد".

2) لازم به ذکر است که در مسابقات امسال تنها مقام های اول تا سوم با توجه به جمع کل امتیازات و با توجه به قانون رسمی مسابقات نسبت به تعداد تیم های شرکت کننده احراز می شود و هر بخش به طور جداگانه دارای مقام های مجزا نمی باشد.

3) تيم هاي شركت كننده توجه ويژه اي بر روي ابعاد، اندازه ها و محدوديت هاي اعلام شده در قوانين داشته باشند و در صورت هرگونه مشكل با كميته ي فني اين ليگ مكاتبات لازم را انجام دهند.

4) در هر شرايط تصميم گيري نهائي بر اساس نظر کميته فني خواهد بود.

 

اطلاعیه شماره 2

1) ارسال گزارش فني، براي اين ليگ الزامي بوده و مي بايست شامل موارد ذيل باشد: 

  • مشخصات سخت افزاري و مکانيکي ربات
  • نحوه تشخيص اشياء
  • استراتژي و الگوريتم هاي بكار گرفته شده در چالش هاي گوناگون

2) در صورتي كه هر يك از تيم هاي شركت كننده از پلتفورم هاي آماده ربات هاي انسان نما، يا از کدهاي آماده ارائه شده توسط تهيه كننده پلتفورم يا ساير تيم ها استفاده مي كنند؛ بايد دقيقا ذکر شود که چه قسمت هايي به صورت مستقيم استفاده گرديده و چه قسمت هايي توسط اعضاي تيم، تغيير داده شده اند. 

3) بايد کاملاً توجه شود که از نوشته هاي ديگران و کپي برداري براي نوشتن گزارش فني به هيچ وجه استفاده نشود. 

4)  نامگذاري فايل ارسالي می بایست در قالب  Hurocup-TeamName.pdf صورت پذیرد؛ به طور نمونه اگر نام تیم شما AUT است، نامگذاری فایل مربوطه به صورت زیر خواهد بود:

HurocupTDP-AUT.pdf

همچنین درون فايل نام اعضاي تيم و چالش هايي كه قصد شركت در آن ها را داريد، ذكر شود. لازم به توضیح است که چالش هایی که در گزارش فنی آورده شده است، تا روز مسابقات قابل تغییر خواهد بود؛ فلذا از این بابت نگرانی نداشته باشید. 

5) گزارش فني خود را حداكثر تا تاريخ مشخص شده در وب سایت رسمی مسابقات از طریق حساب کاربری تیم خود ارسال فرماييد. 

6) در رابطه با فیلم عملکرد ربات به نکات ذیل توجه ویژه ای داشته باشید:

  • مدت زمان فیلم می بایست حد اکثر 5 دقیقه و با فرمت mp4 باشد. هچنین حجم آن نباید از 15 مگابایت بیشتر شود.
  • فیلم ارسالی باید شامل بخش هایی از توانایی راه رفتن و همچنبن عملکرد لازم ربات برای انچام چالش های گوناگون مطرح شده باشد.
  • تیم ها موظفند فیلم های خود را تا زمان مقرر اعلام شده در وب سایت رسمی مسابقات از طریق آدرس ایمیل درج شده در صفحه لیگ برای کمیته فنی ارسال نمایند.  
  •  قسمت Subject ایمیل ارسالی باید طبق قالب HurocupVideo-TeamName باشد؛ به طور نمونه اگر نام تیم شما AUT است، نامگذاری فایل مربوطه به صورت زیر خواهد بود:

    HurocupVideo-AUT.mp4

 

 

اطلاعیه شماره 3

  • فایل مربوط به قالب گزارش فنی را از طریق این لینک دریافت و تکمیل نمایید.


1

برگزار کنندگان

 

حامیان معنوی

 

حامیان اصلی

 Organizers

 

 

Educational Partners

 

Partners